بدهی 550 میلیارد تومانی سازمان های بیمه به این دانشگاه/ معوقه بیمه ها تاثیر منفی بر اقدامات حوزه سلامت می گذارددکتر علی اصغر پیوندی در حاشیه برگزاری نمایشگاه مطبوعات با حضور در غرفه وزارت بهداشت یکی از مهم ترین چالش های دانشگاه های علوم پزشکی را بدهی بیمه ها بیان کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به عدم پرداخت معوقه بیمه ها توسط سازمان های بیمه پایه افزود: متاسفانه بیمه ها به دلایلی از پرداخت معوقات خود به دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستانها خودداری می کنندکه همین مسئله باعث چرخش نامنظم غیر متعادل در نظام سلامت و تاثیر منفی بر روی اقدامات این حوزه می شود.
دکتر پیوندی افزود: هرچه به سمت ماه های آخر سال پیش می رویم دغدغه ما از بدهی بیمه ها بیشتر می شود چرا که باید حق و حقوق پرسنل و کادر پزشکی نیز پرداخت شود.
وی ابراز امیدواری کرد تا با کمک دولت و همکاری بیمه ها، نگرش بهتر و منطقی تری از سوی سازمان های بیمه گر و سازمان تامین اجتماعی صورت گیرد و منابع به موقع تزریق شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از فعالیت های این دانشگاه را توسعه فیزیکی دانشگاه بیان کرد و افزود: حدود یک تا یک و نیم سال است که پردیس امام رضا واقع در قسمت غربی دانشگاه که متعلق به آستان قدس رضوی است با حمایت وزیر بهداشت و همکاری آستان قدس رضوی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار گرفت تا از این طریق طرح تجمیع دانشکده ها که مدتی است مغفول مانده است انجام شود.
دکتر پیوندی همچنین به توسعه روابط علمی و تبادلات علمی با کشورهای دیگر تاکید کرد و افزود: ما بعنوان دانشگاه پیشگام وظیفه داریم با کشورهایی که از نظر علمی دارای پتانسیل خوبی هستند ارتباط و تبادلات علمی داشته باشیم. به همین منظور با کشور مجارستان در تبادل هستیم.
وی افزود: یکی از راه های ارتقا دانشگاه از نسل دو به نسل سه ارتباط با کشورهایی با پیشرفت علمی خوب می باشد .

 

منبع : وبداانجمن کنترل عفونت ایران