ماسک های طبیعی پوست برای فصل سرماما اینجا براتون ۵ تا ماسک طبیعی بهتون پیشنهاد میدیم، که میتونید با مواد داخل یخچال درستشون کنید. خوبی این ماسک ها اینه که برای فصل سرما گزینش شدن و برای مرطوب نگه داشتن پوستتون تاثیر گذارند.

۱)آواکادو:

ماسک آواکادو برای پوست های خشکی که توی زمستون دچار حساسیت میشن، بهترین گزینه است!

درست کردنش راحته: آواکادو رو پوست کنده و با یه چنگال کاملا لهش کنید. کمی روغن زیتون بهش اضافه کنید و بعد به آرامی این ترکیب رو روی پوستتون بمالید.

این ترکیب مغذی کلی ویتامین، آنتی اکسیدان، و نرم کننده به پوستتون میده و جلوی خشک شدن اون رو توی هوای سرد میگیره.

۲)شیر :

ماسک شیر لاکتیکی یه راه آسون برای استراحت پوست خسته است.

کمی ماست طبیعی، سر شیر، پنیر سوزمه، یا کفیر به پوستتون بمالید و حواستون باشه که به محدوده ی دور چشم وارد نشید.

۱۰-۱۵ دقیقه ریلکس کنید و بعد با آب خنک صورتتون رو بشویید.

این ماسک صورتتون رو نرم و بازسازی می کنه و pH ها رو به تعادل میرسونه، بنابراین پوستتون در برابر تهدید های فصل سرما در امان میمونه.

۳)سفیده ی تخم مرغ:

ماسک سفیده ی تخم مرغ برای پوست چرب، با منفذ های بزرگ خیلی خوبه.

سفیده ی تخم مرغ زده شده رو روی پوستتون بمالید و برای نیم ساعت باهاش به صورتتون استراحت بدین. بعد با آب بشویید.

این ماسک تازه کننده، صورت چرب رو منقبض می کنه، و ظاهر سالم تری بهش میده. توی زمستون، این ماسک یه محافظ طبیعی روی پوست ایجاد می کنه که جلوی صدمه زدن بادهای تند و سوز و سرما رو می گیره.

۴)جو:

ماسک جو بهترین گزینه برای پوستی هست که حسابی توسط باد و سرما صدمه دیده. برای درست کردنش، جو پرک شده رو با کمی عسل، و زرده ی تخم مرغ قاطی کنید (به نسبت های مساوی). این ماسک رو به مدت ۲۰ دقیقه رو پوستتون بذارید، و بعد با آب گرم بشویید. بعد از این کار پوستتون حس نرمی، شادابی، و جوونی پیدا می کنه!

۵)موز:

اگه پوست ترکیبی که از سوز و سرمای زمستون در عذابه دارید، ماسک نرم کننده ی موز رو امتحان کنید. موز له شده رو با کمی خامه قاطی کنید، و برای ۳۰ دقیقه رو پوستتون بذارید. این ماسک پوست رو نرم و مرطوب میکنه و مواد مغذی برای سالم موندن از هوای بی رحم زمستون رو تامین می کنه.

منبع- رنگی ر نگیانجمن کنترل عفونت ایران