بیش از 16 میلیون نفر از خدمات بستری طرح تحول سلامت استفاده کردندایرج حریرچی روز چهارشنبه در حاشیه آغاز به کار کنگره ملی مدیریت سلامت در تبریز اظهار کرد: خوشبختانه میثاقی که دولت تدبیر و امید با ملت برای اجرای طرح تحول سلامت بسته بود بدون کوچکترین تخطی و کاهش ادامه دارد.
وی افزود: بیش از 2 میلیون و 110 هزار مترمربع فضای عمرانی در بیمارستان ها بازسازی شده که بزرگترین طرح عمرانی دولت یازدهم است
حریرچی ادامه داد: 23 میلیون روستایی و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر زیرپوشش خدمات طرح تحول سلامت قرار دارند و برای 10 میلیون و 600 هزار نفر از حاشیه نشینان خدمات بهداشتی توسط مراقبان سلامت ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه 34 هزار تخت بیمارستانی بازسازی شده، افزود: در خصوص تامین 21 هزار تخت بیمارستانی که وعده داده بودیم تا پایان کار دولت تمامی تخت ها تحویل داده می شود که تاکنون بخش زیادی از آن تحویل شده است.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص همراهی بیمه ها نیز گفت: مسئولان بیمه ها همراهی مناسبی با وزارت بهداشت دارند ولی 102 هزار و 730 میلیارد ریال از چهار بیمه اصلی طلب داریم و 30 هزار میلیارد ریال نیز سند بین راهی داریم.
وی ادامه داد: از همه پرستاران، پیراپزشکان، پزشکان، مدیران محیطی و روسای دانشگاه تشکر می کنم که با وجود تمام مشکلات و دیرکرد در پرداخت ها با روی باز خدمت رسانی به مردم را ادامه می دهند.
طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت سال 93 در مناطق مختلف کشور به اجرا درآمد.
کنگره ملی مدیریت سلامت به مدت سه روز در مجتمع پتروشیمی تبریز برگزار می شود.

 

منبع : ایرناانجمن کنترل عفونت ایران